Cuma, 24 Şubat 2017 19:39

Polen Alerjisinin Belirtileri Nelerdir?

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Polen alerjisi bahar aylarında daha çok meydana gelen yapılar arasında yer almaktadır. Kişilerin çiçeklere karşı olan durumları ile tozlanma anlarında meydana gelen ve birçok farklı belirtisi yer alan durumlar olmaktadır. Bu belirtiler daha çok kişiler arasında oldukça farklı değişik belirtileri olarak da meydana gelmektedir.

Polen alerjisi olan durumlarda meydana gelen belirtiler ise;
• Kişilerin bedensel yapılarına göre oldukça farklılıklar göstererek burun akması gibi durumlar meydana gelmektedir.
• Sadece kişiler de bunun ile değil bir yandan nedensiz yere oluşan durumlardan dolayı burun kanaması ya da kaşıntıları da meydana gelmektedir. Burunlarda olan tıkanma da kişilerin burunlarında meydana gelen belirtileri arasında olmaktadır.
• Bu alerji sadece burunlarda olan durumlardan dolayı değil bir yandan da kişilerin gözün iç ve çevresinde olan kısımların kaşınması ile de oluşan yapıları ile yer almaktadır. Bir anda kişilerin gözlerinde olan kızarıklıklar ve şişlikleri ile olan durumları ile de gözler önünde yer almaktadır.
• Kişi her an kendini bu sorundan dolayı yorgun hissetmesinin yanı sıra sürekli uyumak ya da yatak içinde durmak gibi hislere kapılacaktır. Ayakta durmak konusunda oldukça zorlanacak olmasından dolayı kişilerde halsizlik ile yer almaktadır.
• Bazı kişiler de astım gibi nedenlerden dolayı ortaya da çıkmaktadır. Astım olarak meydana da gelmektedir.
• Kişilerin sürekli hapşırma gibi durumları ile karşılaşmasının yanı sıra genizlerinde olan akıntılar ya da öksürmeler gibi durumları da gözlenmektedir.
• Kişilerin bedenlerinde oluşan kızarıklıkların yanı sıra sivilce ya da akne gibi belirsiz olan yapıların da çıkmasına neden olmaktadır.

Okunma 3156 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Hastalıklar

Anne ve Çocuk

Beslenme ve Diyet

Sağlıklı Yaşam

Yemek Tarifleri

Moda ve Güzellik