Pazar, 12 Şubat 2017 23:17

Boğaz Ağrısına İyi Gelen Bitkiler

Öğeyi Oyla
(3 oy)

Boğaz ağrıları özellikle sonbahar ile başlayıp daha çok kış aylarında etkisi göstermektedir. Mevsim geçişleri mevsim kararsızlığı yediklerimize, içtiklerimize ve daha önemlisi mevsime göre giyinmediğimiz için birçok hastalıkla baş başa kalmaktayız. Boğaz ağrıları yaş grubunu olumsuz etkilemektedir yapmamız gereken şifalı bitkilerden yararlanmak doğanın mucizesini sağlığımız için kullanmak olsun. Yapılan araştırmalar sonucunda boğaz ağrısı için şu bitkilerin tüketilmesi gerektiği ve bu bitkiler özellikle çaylar da kullanılması sonucu ağrıların ortadan kalktığıdır.

PAPATYA ÇAYI, kolayca aktarlarda bulabileceğiniz kurutulmuş papatyayı çay şeklinde demleyip günde iki fincan içmek olsun boğazı rahatlatır, öksürüğü alır ve oluşan intihabı alır mükemmel bir balgam sökücüdür. Yapmanız gereken iki yemek kaşığı kurutulmuş papatyanın üzerine kaynayan sudan iki su bardağı ilave etmek olsun ocakta sadece bir dakika kaynattıktan sonra birkaç dakika demlemeye bırakın ardında için bir 3-4 gün günde iki fincan için.

NANE, LİMON, BAL, İki yemek kaşığı kuru nane, bir adet limon, 3 su bardağı su küçük bir tencerede limonu dört parçaya ayırın, 3 su bardağı su, iki kaşığı kuru naneyi de ekledikten sonra 15 dakika kadar orta ateşte limonların kabukları iyice yumuşayıncaya kadar kaynatılması gerekir. 15 dakikadan sonra ocaktan alıp 5 dakika demlemesini sağlayın, ılık bir şekilde günde üç defa için boğaz ağrısı, intihap sökücü etkisi mükemmeldir. Bu karışıma 2-3 gün devam edin.

ZENCEFİL, birçok hastalığa iyi gelen zencefil mükemmel etkisini boğaz ağrısında da göstermektedir. Yapmanız gereken bir çay kaşığı toz zencefili bir çay bardağı sıcak suyun içine ilave edip karışımını sağlamak olsun ardında için bunu günde iki defa yapın 3-4 için de boğaz ağrımızda eser kalmayacaktır.

Okunma 3219 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Hastalıklar

Anne ve Çocuk

Beslenme ve Diyet

Sağlıklı Yaşam

Yemek Tarifleri

Moda ve Güzellik