Pazar, 12 Şubat 2017 23:13

Göbek Yağlarından Kurtulmanın Yolları

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Göbek bölgesindeki yağlanmalar herkesin korkulu rüyasıdır. Özellikle de bayanların. Göbek yağı problemi, biyolojik yatkınlıktan dolayı erkeklerde bayanlardan daha az görülmektedir. Bayanlarda özellikle doğum sonrası göbek yağı problemi en yaygın şikayetlerin başında gelir. Bu problemle karşı karşıya kalmamak için beslenme ve uyku düzenimize dikkat etmemiz gerekir. Düzensiz bir hayat tüm sağlık problemlerinin olduğu gibi kilo problemlerinin de temel nedenidir.

Bu sorunla karşı karşıya kalmamak ya da azaltmak için beslenme aralıklarının sık ve az porsiyonlu olmasına özen gösterilmelidir. Sıvı tüketimi asla ve asla ihmal edilmemelidir. Günde ortalama iki buçuk - üç litre kadar sıvı tüketilerek vücudun nem dengesinin korunmasını aynı zamanda metabolizmanın düzenli çalışmasını sağlamak gerekir. Bunların dışında düzenli spor da göbek yağlarından kurtulmak için gerekli işlemlerden biridir. En basit yöntem tempolu yürüyüş yapmaktır. Bu, hem metabolizmanın hızlanmasını hem de kalori harcanarak kilo vermenin kolaylaşmasını sağlayacaktır. Ancak kilo problemi değil de sorun sadece bölgesel olarak göbekte ise sadece bu bölgeye yönelik egzersizlerin yapılması gerekir. Düzenli olarak mekik çekme, bacakları yana doğru açıp kapama, oturur vaziyette vücut dik bir şekilde oturup kalkma gibi hareketler göbek bölgesine yönelik yapılacak egzersizlerdendir.

Ayrıca pilates topu ile yapılacak egzersizler de göbek yağlarının ciddi oranda azalmasını sağlayacaktır. Az ve sık beslenmesinin yanında yağ yakıcı içeceklerin ve yiyeceklerin tüketilmesi de egzersiz programına eklenmelidir. En önemlisi, tüm bu süreç mutlaka bir uzman tarafından takip edilmeli ve ancak gerekli tahliller yapıldıktan sonra her vücut tipi için ayrı program düzenlenmelidir.

Okunma 3321 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Hastalıklar

Anne ve Çocuk

Beslenme ve Diyet

Sağlıklı Yaşam

Yemek Tarifleri

Moda ve Güzellik